apple watch series 2

apple watch serisinin ikincisi. almadan önce o saate o kadar para verilir mi diye düşünenlerden biriydim ancak aldıktan ve kullandıktan sonra iyiki de almışım dediğim cihazlardan biri oldu.

42 mm olanını kullanıyorum ve boyutu gayet tatmin edici. bayanlar için ise 38 mm olanı daha rahat gelebilir. şarj süresi 2 günü çok rahat çıkartıyor.

saat kolunuzda takılı olduğu müddetçe bildirimler, mesajlar , aramalar herşey saatinize geliyor. ses açıksa sesle yada sesi kapalı kullanıyorsanız titreşimle sizi uyarıyor. gelen bildirime göre de titreşimin şiddeti ve şekli değişiyor.

spor yaparken ölçmesi gereken herşeyi çok düzgün şekilde ölçüp sizin önünüze sunuyor. attığınız adımdan kaç kalori yaktığınız yada kalp ritminiz hepsini görebilirsiniz. gps sayesinde de rotanızı görebilirsiniz.

son olarakta su geçirmeme özelliğinin cidden önemli olduğunu söylemek istiyorum. saati direk çıkartıp yıkayabilmek insanın çok hoşuna gidiyor.
1 senedir 42 mm modelini severek kullandığım elektronik saat. özellikle şarjı beklenenden çok dayanmakta, geceleri kapatarak 2 buçuk, 3 gün kadar dayanmaktadır. özellikle su geçirmeme özelliği, yüzme ile ilgilenenler veya yazın saat takmayı sevenler için çok güzel bir artıdır. açık denizde ve koşu bandında spor fonksiyonu çok iyi çalışmasa da, denizde yüzerken takması keyiflidir.

henüz spotify uygulaması ile uyumlu olmaması her ne kadar apple music ile kullanmaya zorlasa da, bir çok uygulamanın watch versiyonu yayınlanmıştır. özellikle pokemon go gibi oyunlarda verdiği titreşim uyarıları ile oyun döneminde gönüllerde taht kurmuştur.

internetten milyon adet farklı kayışı uygun fiyatlara satılmakta olduğundan her gün farklı bir saat takmaya imkan vermekte, bu şekilde fiyatını kat kat çıkarmaktadır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler