apple music

arşivi geniş, ses kalitesi yeterli, beats 1 radyosu sağlam olan müzik platformu. premium kullanıcısı bakımından spotify’ın çok altında bir rakama ulaşmıştır. ansızın kaybolan şarkılar ve göz yoran tasarımı eksikliklerindendir.
apple telefon ve tabletlerin içinde varsayılan olarak gelen uygulama. aylık üyelik ile sayısız albüme erişebileceğiniz gibi cihazınıza yüklediğiniz mp3 dosyalarını da çalabilirsiniz. ayni zamanda itunes store aracılığıyla aldığınız albümler bu uygulama ile dinlenebilir.
apple'ın çıkardığı dijital müzik servisi.apple telefon ve tabletlerle birlikte gelir.(gelmezse app store'dan kurabilirsiniz.eski versiyonlara güncelleme ile gelir.) itunes ile aldığınız albümleri buna ekleyebilirsiniz.belirli bir süreliğine size ücretsiz deneme süresi tanır.ardından devam etmek istiyorsanız parasını ödeyip devam edersiniz.(pek pahalı değildi.)

şimdilik bir spotify değildir ancak ses kalitesi, müzik arşivi bakımından çok başarılıdır.
android versiyonu ara sıra şarkı atlama veya durdurma gibi bug'lar içerir. ancak özel içerik ve editör seçimleri konusunda başarılılar. büyük ev ablukada'nın yakın tarihte çıkan son albümü ilk kez buraya çıkmıştı örneğin, bu tarz güzellikler olabiliyor.
spotify ile kıyasla gerek müzik arşivi gerekse kullanıcılara sağladığı spotify'in discover weekly, new releases, hot lists gibi olayları çok zayıf kalmaktadır. daha önce bahsedilen teknik aksaklıklar da meydana gelebilmektedir. spotify ile gerçek anlamda rekabet etmek istiyorsa apple bu servisinin üzerine biraz daha düşmelidir.
apple kullanmaya başladığım günden beri kullandığım muzik programı. fiyatı sabit 9.99 lira. ilk defa apple ürünü aldıysanız sanırım ilk 3 ay ücretsiz ve sonrasında 9.99 tl. burada en güzel husus kur nasıl değişirse değişsin kesinlikle fiyat artmıyor.

örneğin ben gecen sene kullanırken dolar 2.90 dolaylarında seyrederken, şu an 3.80 olmasına rağmen fiyatı yine aynı.

arayüzü göz yorduğunu falan söylemişler. bence öyle bir durum yok. renkler gayet ideal. ancak apple uygulamaları içinde en az özenilen uygulama olduğunu kabul etmek gerek.

şu ana kadar bulamadığım bir müzik ile karşılaşmadım desem yalan olur. örneğin ceylan ertem'in youtube'ta olan parçalarının hepsi apple music'te de olmuyor.
ceylan ertem'in dönmüyor geri yorumu yoksa bence 1$ dahi etmez. şakası bir yana ben de uzun süredir mac iphone ipad kullanıcısı olarak apple music deneyimliyorum. ancak çoğu zaman spotify veya youtube açıyorsam ya bende ya apple music'de sorun vardır.

ancak ben değil başka birileri de apple music varken youtube veya spotify açıyorsa işte orada sıkıntı var ve sıkıntı apple'da demektir.

şimdi bu sıkıntının üzerine gidelim. birincisi evet apple music kullanıyorsanız apple ürünleri kullanmak zorundasınız. bu bazen iphone olur bazen ipad olur bazen de macbook olur ama hiçbir zaman apple dışı bir ürün olamaz.

peki android normal desktop bilgisayar veya linux windows kurulu laptop varsa ne olacak?

youtube'u spotify'i tamam da dar alanda kısa paslaşacaksam neden bedava müziğe para vermek zorundayım. hem aradığım müziği bulamıyorken.

işte ikinci sorun da bu evet geniş bir albüm desteği var ancak aradığım her ses her yetenek her yorum yok. örneğin müslüm gürses sev yeter canlı okuduğu yorum yok veya ahmet kaya çift jandarma yok ya da ilk verdiğim örnek ceylan ertem akustik dönmüyor geri yok.

fakat para verdim parayı ben canımın istediği şey olsun diye veriyorum para verip canımın istediği olmadığında canımın istediği farklı bir noktada ücretsiz sunulduğunda kendimi keriz gibi hissetmem gayet doğal.

işte bu iki sorun karşısında apple music için para vermeyi doğru bulmuyorum. buradan kendinizi para verip vermemek konusunda sınayabilirsiniz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler