apple macbook air

2016 sürümüne sahip olduğum muazzam aygıt. 8 gb ram ve intel i5 ile güzel bir uyum yakalamış fakat o ghz değeri nedir yahu :( insanlara sırf pro sürümü aldırabilmek için özel olarak tasarlanmış. en önemli sıkıntısı ise 10 yıl windows kullanmış bünyeye bir anda pencere kapatma sütununu sola koyarak dumura uğratmaları.
adından anlaşılabileceği gibi macbook proya oranla daha hafif ve ince olup, özellikle bir kaç sene önce prolarda ssd olmaması nedneniyle ciddi bir hız ve taşınabilirlik farkı vardı. pro'ya takılan ssdler ile donanımsal hız konusunda fark azalsa bile, yapısal olarak air hafifliği ve inceliği ile bir adım öndedir. ağır performans gerektirecek uygulamalar kullanılmayacak ise pro'ya karşı air tercih edilebilir.
4gb ram ve 128gb hafızaya sahip early 2015 modeli herhangi bir programda takılma donma, atma yapmamaktadır. alacak arkadaşlar için yegane tavsiyem 8gb olan yeni modellere yönelmeleri olabilir.
apple'ın bilgisayarını mobil olarak kullanmak isteyen, facebook'a gireyim, twitter'a gireyim, word'de bir şeyler yazayım, pdf okuyayım diyen kişiler için ürettiği; hafif bana göre donanımsal olarak yetersiz ve her ne kadar apple macbook pro kadar olmasa da pahalı olan, verilen parayı haketmeyen bilgisayarı.

etrafımdan gözlemlediğim kadarıyla daha çok ay ben de eaapığl kullanıyorum yaaa diyen tipler için üretilen ve hakikaten onlar tarafından kullanılan seri.
2013 yılından beri kullandığım 13"lik 1,3 ghz ıntel core i5 versiyonu ile yapamadığım herhangi bir işlemin olmadığı muazzam aygıt. alırken her windowslu gibi büyük endişelerim vardı. lakin 4. yılını doldurduğum pc'm bir kere bile ne çöktü, ne arıza verdi, ne de 10 saate yakın batarya ömründen taviz verdi.

bilgi işlemdeki ardaşlar bile hala bunda peki word/exel var mı diye sorular soruyorken; windows'tan başka bir cihaz kullanmamış sıradan insanlar çok daha önyargılı olsa gerek. gerçi iphone bu önyargıyı yıkıp attı. sırada ise mac'e olan önyargı var. merak etmeyiniz, windows tabanlı herhangi bir cihazın yapabildiklerinden ve performansından kat kat fazla verimle dilediğiniz programı çalıştırabilirsiniz.
tasarım harikası performans canavarı ve cüzdan düşmanı bilgisayar. mac os kararlılığı, sahip olduğu donanımsal gücü ve şık tasarımıyla kesinlikle herkesin edinmek isteyeceği cihazdır. ülkemiz para biriminin dolardan değerli olacağı zamana kadar yalnızca uzaktan bakılması gereken, sahip olunması artık çok daha zor olandır. alternatifi için 3te biri fiyatına xiaomi mi air serisi laptopları denenebilir. bahsi geçen ürünün, edinildiği takdirde nispeten aynı hazzı yaşatma ihtimali vardır.
mid-2013 modeline sahip olduğum, şu hayatta yaptığım en iyi yatırım olan alettir. uzun süredir oturum kapatmadan kullanıyorum, başını öne eğip kapatıyorum, dilediğimde açıyorum, ekranından tutup kaldırıyorum, bir kere bile sıkıntı çıkarmadı. hoparlörü verimliliğini %25 kaybetti, bazen yüksek ses seviyelerinde cızırtı verebiliyor. cycle count şu an itibariyle 810. os x yosemite kullanıyorum. daha uzun yıllar birlikte olacakmışız gibi geliyor.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler