apple ipod touch

ı pod serisi bir zamanların rüyası abartmıyorum gerçekten ilk çıktığında teknoloji olarak walkman leri baştan aşağı bitirdi.o zamanlar mp3 mp4 mp5 denilen aletler ülkemize gelmekteyken touch serisiyle birlikte ben bu ürünün baya yakın bir takipçisi olmuştum.stajdan kazandığım ilk parayla bir i pod touch aldım ve parasının arkasına bakmadan başka bir ürün aldığımı hatırlamıyorum.oldukça akıcı arayüzü ve kaliteli müzik deneyimi sayesinde zamanın nasıl geçtiğini bile anlamıyordum.
standart kulaklığının aksine ben v-mode vibe duo serisi kulaklıkları tercih ettim.telefonuma ekstra bir şarj kullanmadığım için telefonumun şarj süresi de daha uzun gitmeye başlamıştı.sosyal medya da sürekli paylaşım yapan biri olmadığım için baya bir uzun süre kullandım.ve sattığıma en çok pişman olduğum ürünlerden biridir.
bir apple ürünü olarak asla bozulmamasıyla beni şaşırtmayan cihaz. 4. nesil beyaz rengini 2009'dan 2014'e her gün kullandıktan sonra yavaş yavaş alışkanlığım telefona kaydı. blackberry'ler tarih olmadan önce bir bold ve bir ipod touch ile mükemmel komboyu oluşturmuştum. sonrasında da ara ara kullanmaya devam ettim. ben vazgeçince şimdi bir arkadaşım kullanmaya devam ediyor. herhangi bir performans kaybı yaşamadan bugün hala çalışıyor olması benim için yeterlidir.
en son çıkan nesli 6.nesildir.tam 6 farklı renk seçeneğine sahiptir.bu renkler gümüş, altın, uzay grisi, pembe, mavi kırmızıdır.

32 gb modeli 1000 tl den, 128 gb modeli ise 1409 tl den satılıyor.6.nesil 4" ekrana sahip.işlemci gücünü ise a8 çipten alıyor.8 mp isight arka kameraya, 1.2 mp hd kameraya sahip.

en son sürüm olan ios 11 güncellemesini almıştır.
2. nesil ve 5. neslini kullandığım müzik dinleme aracı. ancak amiral gemisi bir telefona sahipseniz artık daha fazla ihtiyacınız olmuyor. önceki telefonum orta sınıf bir telefon olduğu için hem hafızayı hem de ram'i çok fazla işgal etmesin diye müziklerimi ayrı tutup ipod touch'tan dinliyordum.

ancak önceki nesilde de yaptıkları gibi apple beni güncelleme yapmaya zorladı ve ipod'um giderek yavaşlamaya başladı. hala kullanıyorum ama kesinlikle bir daha herhangi bir apple ürününe para vermeyeceğim. adamlar planlı eskimenin kitabını yazıyor resmen.
4. neslini kullandığım müzik aracı ama bir daha asla almayacğım bir cihaz. bir kere apple bunu zerre kadar önemsemiyor iphone 4 e ios 7 verip ipod a vermedikleri an benim için ipod sayfası kapandı. iyi ki jailbreak diye bir şey var kısıtlamaları kaldırıp istediğin şekilde kullanabiliyorsun.
apple şirketi için hep üvey evlat muamelesi görmüş, amerika da 199 usd ile başlayan fiyatları ile iphone a erişemeyen kesimin yegane dostu mp4 player (mp4 demeye bin şahit ister tabiki çünkü it's basically an iphone)
kendisi ile olan tecrübelerim genellikle takılmadan ve yapacağı işi yapması gereken formda yerine getirebildiği için çok olumlu
bakarsanız bir tarafta 199 usd ye arama hariç iphone deneyimi alıyorsunuz (649 usd) her türlü tercih ederim

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler