antutu

bir benchmark uygulaması. cep telefonlarının performansını ölçüp bunu tek bir sayısal değerle özetliyor. bunun dışında işlemci, kullanıcı deneyimi ve 3d performansı da ayrıca ifade ediliyor. güncel skorlar internet sitesinde yayınlanıyor ayrıca:

http://www.antutu.com/en/ranking/rank1.htm
akıllı telefonları bir teste tabi tutarak performansını ölçen uygulama. telefonun gösterdiği performansı puanlayarak sistemdeki diğer telefonların fiyatına göre sıralar bildiğim kadarıyla google play ve app store da mobil uygulamaları da var.
akıllı telefon ve tablet gibi cihazları sınayan ve buna göre puan veren bir uygulama. yeni çıktığı zamanlar çok stabil sonuçlar verirken çinli kardeşlerimiz bir şekilde uygulamanın ırzına geçti ve kendi ürettikleri 5 kavanoz bal 100 lira tarzı telefonlar çok yüksek puanlar almaya başladı. düşünün ki iphone görünümlü android bir cihaz alıyorsunuz takribi 200-300 lira bandında, antutu ile test ediyorsunuz ve sonuç o zamanların amiral gemilerine yakın sayılabilecek bir puan çıkıyor, tabii çıldırmamak elde değildi ve antutuya olan güvenimizi de yitirdik
mi 5 s imin 145 bin puan aldığı uygulama. çok yüksek meblağlara sırf marka sadakati açısından verilen onca paranın boşuna verildiğini kanıtlayan antutuya burdan teşekkürlerimi sunuyorum. xiaomi mi o nasıl isim öyle hiç duymadım cin mali iyi olmaz bak benim iphoneum 4 bin lira verdimcilere inandıramazsın antutunun bilimsel verilerini çünkü adam 4 bin lira vermiş olduğu malzemeye kötü der mi hiç :)
her zaman aynı sonucu vermeyen akıllı telefon ,tablet kalite ölçüm uygulaması gerçekten her bir zerresiyle iliglenir telefonunuzun işlemcisinden hafızasına hatta ön arka kameranın kalitesi bile bu ölçümlerde birer kriterdir aynı cihaz için farklı zamanlarda farklı sonuçlar verse bile güvenilirliğinden hala çok şey kaybetmemiştir
antutunun en güzel yanlarını açıklamak isterim öncelikle.
telefonlar beğendiniz ve birkaç model arasında kararsız kaldınız. hemen antutuda verilerine bak ve kararını ver. bu veriler çok önemli.
antutuyu önemli kılan olay bu bence diye düşünüyorum.

dipnot: apple almamak için illa antutu kullanmanıza gerek yok

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler