android studio

native android uygulamalar geliştirmek için kullanabileceğiniz google tarafından geliştirilmiş olan ve yakın bir zamanda 3.0 versiyonu tanıtılmış ide. eskiden android uygulamaları eclipse ile geliştiriyorduk ancak bu durum birçok problemi beraberinde getirmesi ve google'ın android ile ilgili planlarını büyütmesinden dolayı android studio'yu bize sundu. alfa versiyonunda çok sayıda bug mevcuttu ve ciddi performans problemleri görülüyordu. şu anda bile açılıp kapanması, gradle senkronizasyonu, build alma işlemleri ciddi kaynak tüketiyor. 8 gb altı ram'e sahipseniz ve en azından 3. nesil i3 işlemciniz yoksa kafayı yersiniz.

ayrıca android studio'da sıradan java projeleri de geliştirebilirsiniz. bunun yanında android için c++ ile de geliştirme yapabilirsiniz.
profesyonel kullanıcısı değilim fakat hayatımda hiç bu kadar sorunlu bir ide ile karşılaşmadım. durduk yere olmadık yerlerde hata veriyor. uğraşıyorum uğraşıyorum düzelmiyor. daha sonra kendiliğinden düzeliveriyor. genelde güncellemelerde hatalar düzeliyor. android uygulama geliştirmek için alternatiflerini denemedim fakat android studio'dan daha kötü olabileceğini zannetmiyorum. bu yüzden alternatiflerine yönelmenizi tavsiye ederim.
yani kendisi sıfır bir ide değildir bildiğin eclipse işte onun üzerine android camiası eklemiş de eklemiştir. önemli olan ide değil sdk zaten emulatör olmasa hiç kullanılacak gibi değil.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler