android one

telefon teknolojisindeki hızlı yükseliş sonucu ortaya çıkan yüksek fiyat politikaları yüzünden acı çeken, alt sınıf ürünlere mahkum olan kullanıcılar için google firmasının yürüttüğü proje. amaç kaliteli yazılım/ iç parça fakat düşük kaliteli/ ekonomik dış malzeme mantığı ile orta sınıf ürünleri, düşük/orta gelirli kullanıcılar ile tanıştırmak. ayrıca yine bu tip geliştiricilere stabil bir pure android ortamı sunabilmek.

google bu proje içerisinde çıkan tüm cihazlara 2 yıl günce yazılım garantisi veriyor. tabi bu minimum değer. yani 2 yıl boyunca çıkan her yazılımı ilk alan telefonların arasında android one serisi kesinlikle oluyor.

google bu proje kapmasında general mobile ile anlaşmalı şekilde gm 4g, gm 5, gm 5 plus ve gm 6 (dual-simleri saymazsak) olmak üzere toplam 4 model çıkarttı. şahsen gm 4g kullanmış ve şu an gm 5 plus kullanan, pure android' e bayılan biri olarak söyleyebilirim ki telefonların özellikle fiyat/ performans oranlarını oldukça başarılı buluyorum.

yalnız son modeller özellikle gm 5 plus ve gm 6 ile telefonun benzer özelliklere sahip rakipleri arasındaki fiyat farkı bayağı azaldı. bu şekilde giderse asıl amacından sapıp yine yüksek gelirli tüketiciye hitap eden bir başka model serisi olarak sıradanlaşabilir. umarım bu konuya dikkat ederler.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler