amazon türkiye

türkiye'de çok büyük bir boşluğu dolduracak alışveriş sitesi. bakınız örnek olacak demiyorum. çok büyük bir boşluğu dolduracaktır zira hem kargo problemi hem uçuk fiyat istikrarsızlıkları ve güvence gibi bir takım sıkıntıları olan; müşteri memnuniyetine dair her hangi bir gelişmi gösteremeyen sitelerden kurtulmamıza sebep olması bakımından önemli bir adımdır.
sabırsızlıkla beklenendir. türkiyede hepsiburada, gittigidiyor, n11 gibi tuttuğunu kazıklayan sitelerden sonra ilaç gibi gelecektir. bir de ikea, metro tarzında mağaza yaparlarsa popülerlikleri çok kısa sürede köylere kadar ulaşır. tabii ki bunun için gerekli birinci şart yurt dışında çalıştıkları sistemi ve müşteri memnuniyeti odaklı işleyişlerini bırakmamaları lazım.

hepsiburada türkiyede amazon olacağız diye başlayıp kazıkçı esnaftan daha kötü hale geldikten sonra ihtiyaç daha fazla artmıştır. bu güzel haberle beraber paypal da geri dönse ülkemize ne güzel olur.
bugün itibarı ile hizmet vermeye başlamıştır. kısıtlı bir ürün seçeneği sunmasına rağmen kısa zamanda daha fazla ürüne ev sahipliği yapacağını düşünüyorum. bazı ürünlerde de kargo bedava seçeneği sunuyor ancak echo ve kindle gibi kendi amazon ürünleri henüz yok.

https://www.amazon.com.tr
henüz yeterli ürün bulunmayan sitedir.giyim kategorisi bile yok hala, orjinal amazon standartlarına gelmesi için daha zamana ihtiyacı var. fiyatlar da tabi ki türkiyede yaşadığımız için yine çok uygun değil, muadili sitelerle hemen hemen aynı ama biraz zaman vermek lazım yine de.
şimdilik oldukça kısıtlı bir ürün yelpazesine sahiptir. yalnızca n11, hepsiburada v.b. sitelerde bulunan ürünler yer almaktadır. ayrıca bulunan ürünler beklendiği kadar düşük fiyatlı değildir. (amazon türkiye ilk açıldığında bazı ürünler inanılmaz indirimlerle alınabiliyordu.) yakın zamanda ürün yelpazesi genişler ve fiyatlar güncellenir ise oldukça başarılı olur.
amazonfashion başlığı altında moda kategorisi de eklenmiştir. yaptığım 3 alışverişimden ikisi sorunsuz gerçekleşirken son alışverişimde aldığım laptop klavyesi uyumsuz gönderildi. (satıcı amazon değildi) hatta satıcının iade taleplerime ısrarla cevap vermeyip paranın üzerine yatmaya çalışması neticesinde amazon ile iletişime geçtim satıcı paramı iade etmezse kendilerinin iade edeceklerini belirttiler. şimdilik gayet memnunum, 23 kasım black friday'de muhtemel yapılacak indirimleri bekliyorum.
sahibinden, gittigidiyor, n11 ve muadili diğer sitelerden hallice olacak dünyanın en büyük online alışveriş sitelerinden amazon'un türkiye ayağıdır.

neden böyle dediğime gelirsek, türkiye kültürü kimseye ayak uydurmaz, yeni gelenler ayak uydurur ve başarı hiçbir zaman cezasız kalmaz bu topraklarda. gönül isterdi ki yurtdışından direkt sipariş verebilelim ve ucuz kargo olsun ama sevgili hükümet yetkilileri aliexpress'ten gelen 1 dolarlık ürünlere bile vergi koyacaklarını açıkladı.

yukarıdaki yazarlarımız amazonun yurtdışındaki fiyatlarını bekliyorlar ama bu fiyatlar amazon'dan değil, bulunduğu ülkenin/ülkelerin ucuzluğundan kaynaklanıyor. yani türkiye'de mümkün değil.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler