amazon kindle

e-ınk teknolojisi sayesinde neredeyse kitap sayfası gibi görünen teknolojik alet.
kutusundan çıktığında ekranında kullanma talimatları yazılıydı. sticker sandım meğerse ekrana son verilen görüntü pil ömrüne hiç etki etmeden sonsuza kadar kalabiliyormuş.

zaten bu sayede cihazı bir şarjla neredeyse 1 ay veya 2 ay kullanabiliyorsunuz. kasası oldukça sağlam ve kolay kolay çizilmiyor. yeni bir modelini aldıysanız backlight özelliğini açarak karanlık ortamlarda da gözünüz fazla yorulmadan okuma yapabilirsiniz.

kitapları ise usb kablosuyla direkt bilgisayardan dosya olarak atarak veya amazon'dan satın alarak yükleyebiliyoruz. buna ek olarak ilginç bir özellik de amazon size bir e-mail adresi veriyor ve bu e-mail adresine gönderdiğiniz e-kitap ve pdf'leri kindle'ınız otomatik olarak indiriyor ruhunuz bile duymadan.
türkiye’de kullanım açısından sıkıntısı yoktur.herhangi bir yerden indirdiğiniz kitapları calibre programı kullanarak,formatı mobi veya az3 çevirip kindlea paslayabilirsiniz.türkçe karakter açısından problem yok.
internetten kitap almaya çalışıldığında türkiye’de bulungumuz fark edilince kitap verilmiyor fakat vpn gibi yöntemler ile ip adresi amerikadaymış gibi gösterilip ve kayıt aşamasında rastgele bi ev adresi vererek bu sıkıntıyıda aşabilirsiniz.
son olarak bununla okuması gerçekten çok keyiflidir :)
günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte e-book sayısı da arttı. yaygınlaşan e-book sektörü ile artık daha ucuza kitap okuyabileceğiniz sistemi amazon kindle ürününü çıkararak hizmete sundu. gerçek kitabın yerini tutmaz ayrı konu ama en azından taşıması ve kullanması pratik.
severek kullanıyorum ve yıllık kitap ortalamamı arttırdı. istediğim kitabı kolayca indirip okuyorum. metroda veya otobüste vazgeçilmezim.
e-ink başlıbaşına bir ikibinlerde yaşadığınıza memnun olma sebebi. muhteşem bir şey. düşünsenize ekrana bir kere basıyor o sayfayı ve siz kapatmasanız bile 8 hafta boyunca olduğu gibi durabiliyor bu cihaz.

özellikle meritokrasi servisinden nasıl yararlanacağınızı biliyorsanız ve elinizde dev bir kitap arşivi olsun isterseniz kesinlikle bir tane satın alın. pişman olmayacağınızı hatta zamanla aranızda bir ilişki varmış gibi hissedeceğinizi garanti ederim.
iyimi sitesinden kazandigim bitcoinlerle almayi dusundugum e-kitap okuyucu. tez doneminde bana cok yardimci olacagini dusunuyorum.

bu tip e-kitap okuyucularinin artmasi ve turkiye’de de populerlesmesi cevre icin de cok onemli bir sey. kagit kullanimini ne kadar azaltabilirsek, o kadar agac kurtarmis olacagiz. keske devlet bu tip dijital donusum projelerini tesvik etse.
paperwhite modelini kullandığım ekitap okuma aracı. pratiklik yönünden muhteşem bir alet. özellikle gözleri ışığa hassas olanlar için ekran rengi ve parlaklığı konusunda paperwhite modeli birebir. tavsiyem ışık seviyesini orta seviyelerde kullanmanız böylece tam olarak bir kağıt üzerinden okuyormuş hissi alıyorsunuz. garip bir şekilde ekranın dokusu da kağıt gibi bu arada.
paperwhite modeliyle artık e-book alanında zirve yaptığını ve diğer e-booklardan kat kat daha üstün olduğunu ispatlamıştır. yukarıda da epeyce hak ettiği övgüyü alan cihazın olumsuz yanlarını ifade etmek gerekirse:

.epub ve .mobi formatı dışındaki dosyaları açmaması ya da açmakta zorlanması, bu tip dosyaları açsa bile .mobi formatındaki kadar kullanışlı olmaması en büyük eksisidir. her ne kadar .mobi'ye dönüştürü programlar olsa da yeterli verim alınamamata, hatta bu dönüşüm çoğu zaman sağlanmamaktadır.
son olarak akademik okur yazarların atıf yapabilmesi için bir arayüz geliştirimesi de ayrıca faydalı olacaktır.
paperwhite 3 modelini kullanmaktayım. led ışıklı olması karanlikta da okuyabilmek için çok güzel. karakterlerin boyurunu ve yazı tipinin degistirilebilmesi de harika bir özellik. kullanırken muhakkal bir kılıf ile kullanılmalı ve taşınmalı yuzeyi çok hassas ve kolaylıkla çizilebilir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler