amazon kindle paperwhite

e-book readerların şahı, sizi tonlarca kitap taşımaktan kurtaran , gözleri yormayan muazzam cihaz. tabletten ne farkı var diyenlere inanmayın, özellikle ekranı size kağıttan farksız bir deneyim yaşatıyor. paperwhite modelinin ışıklı olması da gece kitap okumanızı kolaylaştırıyor.
kendinden ekranı ışıklı olması bu cihazı diğer kindle'lardan ayırıyor. normal kindle modelinde ekran ışığı olmadığı için karanlık ortamda okumak zorken bu modelde bu işlem çok daha kolay ve göz yormadan gerçekleşiyor.
paperwite modelinde, klasik modellerdeki sayfa çevirme tuşları kaldırılmıştı. bu da tek elle okumayı bayağı zorlaştırıyordı. yeni çıkan amazon kindle voyage ve amazon kindle oasis modellerinde ise bu tuşlar geri geldi.
dokunma hissi dışında kitapla birebir bi kalite veriyor denebilir.özellikle gece karanlıkta okuyabilmeyi sağlayan ışığı çok güzel bi özellik.ama rahatlığından ötürü okumadan kitap biriktirmeye başlayabilirsin((bkz:tsundoku) dikkatli olun
okuma aliskanligimi geri getirmesinden ziyade yabanci dil ogrenenmeye calisan benim gibiler icin oldukca faydali oldugunu dusundugum cihaz. sozlukten baktiginiz kelimleri kaydedip daha sonra 'flashcards' denen sekmede tutup ogrendiginize kadar verdiginizde silebiliyorsunuz. tarayicisi biraz basarisiz olsa da urunun asil amacina hizmet etmedigi icin beni rahatsiz etmiyor. 8/10.
yaklaşık dört yıldır kullandığım ve şu ana dek hiçbir sorun yaşamadığım e-kitap okuyucu. mobi formatı desteklediği için bazı programlar sayesinde epub ve pdf dosyalarını rahatlıkla mobi formatına dönüştürebiliyorsunuz. cihazın ışık desteği, sözlüğü ve kategori yapma seçenekleriyle okumak daha keyifli hale geliyor. şarjı da okuma alışkanlığınıza ve cihazı kullanma sıklığınıza bağlı olarak 2 haftayla 4 hafta arası dayanma farklılığı gösteriyor.
geçen otobüsteyken bir yolcuda gördüm ve çok beğendiğimi söyleyebilirim gözü yormuyor.ve şarjı uzun süreler gidebiliyor.en güzel özelliği ise tüm kitaplarını yanınızda taşıyabiliyorsunuz.doğaya zarar vermiyorsunuz.

yine bir eleştiri niteliğinde olarak ama o çerçeveler sevgili amazon biraz daha inceltirsen çok daha güzel olacak.
dünya'da son dönemde e kitap furyası oldukça artmış durumda fakat ülkemizdeki dolar kuru ve uygulanan vergilerden dolayı herkesin elinde bulunan bir alet değil.
öyle bir kültür henüz oluşmadı daha.

iyimidir ?
iyidir.ülkedeki kitap fiyatlarına göre pahalıdır.
10üzerinden 7

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler