altcoin

şifrelenmiş kod bloklarıyla oluşturulmuş para birimi bitcoin hepimizin malumu. altcoinler de aynı bu bitcoin gibi şifreli para birimleridir. yüzlerce altcoin var, çoğu boş olsa da bazıları (bkz:bitcoin cash) bitcoinin tahtına göz kırpmaktadır.
merkezi olmayan ve central all-seeing eye olmadan çalışabilen her şey, iş kanıtı yani proof of work=pow) algoritması üzerinde çalışır. örneğin bitcoin, litecoin.

şuan pow ile merkezileştirilmiş altcoinler var..

pow algoritması çok önemli özelliklere sahiptir.

1. elektrik enerjisi tüketir.
2. pow, dünya elektrik üretiminin belirli bir yüzdesini ve daha fazla pow'u tahsis edeceğinde belirli bir doygunluk sınırı vardır, madenciler çeşitli nedenlerle elektrik bulamazlar.
3. bu durumda, en güçlü çatalı (bitcoin) diğer pow çatallarından elektrik enerjisi çekmeye başlayacak ve böylece çalışmayı bırakıncaya kadar güçsüzleşecektir.

artık elektriğin pahalı olduğunu ve madencilerin altcoin imalatlarının yetersiz olduğunu düşünün. hiç kimse, altcoini çıkartan hariç, kazı yapmayacak çünkü hiçbir altcoin bitcoin'in yerini alamadığı müddetçe.

yani o gün geldiğinde insanlar altcoin üreticilerinin esasında eski bitcoin üreticileri olduğunu ve eskimiş makineleriyle kar edemediklerini anladıklarında altcoinlerin gereksiz ve düzmece yapılar olduğunu anlayacaklar. diğer madencilerde lightning eklentisi ile bitcoin transferlerinin daha hızlı olması iin çaba harcayacaklar.

şuan dalgalanmalarla iyi para kazanılabilen bir piyasadır altcoin piyasası. birgün bitecek olsada ne zaman biter kimse bilemez.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler