alkislarlayasiyorum.com

türkiye'nin komik içerikli ilk eğlence sitesi. tam olarak ilk bu mudur bilmiyorum fakat bu tarzın öncülü ve en popüler olanı sanırım bu web sitesi.

ilk açıldığında daha çok nostaljik videolar ve hatta atari gibi kısımları vardı. şimdi baktım atari yine varmış sağ menüye koymuşlar.
eskiden videoların altına yapılan yorumlara kahkahalarla gülerdim. bir süre sonra site sahiplerinin maddi kaygıları öne çıktı ve site inanılmaz derecede reklam almaya başladı. neredeyse videodan çok reklam izler hale geldik. mobil uygulaması yıllardır aynı ve çok problemli fakat kimsenin bunu umursadığı yok. e hal böyle olunca kimse de kalmadı, sitenin eski tadı tuzu yok artık. yaşar kemal'in dediği gibi "o iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. demirin tuncuna, insanın piçine kaldık.”
zeki müren'in şarkısından esinlenilerek isimlendirilmiş, komik içerikler sunan video sitesi. yıllar önce henüz her şey youtube'da değilken alkislarlayasiyorum'da cidden orijinal içerikler vardı. pek çok komik videoyu ilk kez buradan izlediğimi hatırlıyorum. eski reklam, dizi kesiti vs. bulmak için ideal bir yerdi fakat artık her şey youtube'da var.
türkiye'de online video izleme platformlarından ilki nesine.com'du fakat orijinal içerikli video akımını alkışlarla yaşıyorum getirdi. daha youtube'un emekleme dönemlerinde bile birçok takipçişi vardı ve hala yüksek takipçiyle faaliyetlerine devam etmekte. bunun en önemli nedeni hala orijinal içerikler ve kendine özgü çizgisiyle yola devam etmesi. yoksa youtube'da iyi içeriklerin olması gibi birçok çöp içerik de yer almakta. haliyle alkışlarla yaşıyorum gibi kendi çizgisinde aradığınızı her daim aynı kalitede bulabileceğiniz bir eğlence platformu sürekli takipçi buluyor.
rezalet bir arayüze ve video oynatıcıya sahip olan içerik sitesi. artık tamamen video yüklemek için kullanılıyor, diğer özelliklerini çok çok az insan kullanıyor ama yine de her türlü içeriği kabul eden bir site özünde. ama altyapısı, dediğim gibi, korkunç. videolara yedirdikleri reklam sayı ve şekli itibarıyla korsan dizi sitesi tadını yakalamayı başarmışlar. amaç buysa mükemmel de, kullanıcı girdiğinde bir-iki video da bakabilsin diye yaptılarsa siteyi, olmamış. mobil versiyonu bir ara ondan da beterdi ama şimdi kontrol ettim, biraz daha derli toplu olmuş. en azından video oynatıcıdan, oynatıcının 3 katı boyutunda reklam fırlamıyor.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler