aliexpress

gönderilerini genellikle çin üzerinden gönderen dünyanın en büyük e-ticaret platformlarindan birisidir. ayrıca artık türkiye içi gönderilerini aras kargo'nun taşıyacağı dogrulanmistir. bu nedenle hızlı ve ucuz alışveriş yapmak isteyenler için çok iyi bir alternatiftir.
envai çeşit ürün bulundurmasına rağmen bir türlü güven veremeyen site. çin menşaili olduğu için bir sipariş verdiğinizde elinize ulaşıp paketi açana kadar huzur bulamazsınız. fakat gariptir ki bugüne kadar sadece bir kere orijinal diye aldığım ürün çakma geldi onda da satıcı inkar etse de direkt kendileriyle iletişime geçip çok kısa sürede sorunu halletmişlerdi.

amazon.com' un türkiye pazarına girmesinden sonra popülerliğini yitirir gibi gözüküyor lakin o zamana kadar alternatifi yok diyebiliriz. özellikle türkiye müadilleri bu kadar kalitesizken.
birkaç yerli kargo firması ile anlaşma yaptığını ve teslimatların daha garantili ve kısa sürede olacağını duyduğundan beri aplikasyonunu tekrar yüklediğim , çinli kardeşlerimizin uygun fiyatlı ürünlerine doğrudan sahip olacağınız site...
1 hafta gibi kısa sürede elime ulaşan kargolarda oluyor 2 ay bekleyip de gelmeyen kargolar da oluyor bu biraz da dükkanın kargoya verme süresine şansınıza da kalıyor.

bi kere kargom kayboldu hem satıcı dükkan hem de ptt kargo epey ilgilendi suç ptt kargonun tabiki kargom gelmiş barkodu okutmadan atmışlar bir kenara 2-3 günlük uğraşlarım sonrasında kargoma ulaştım.

aliexpress in sürat kargo ile anlaşma yaptığını okudum umarım doğrudur kısa sürede elimize geçer yaptığımız alışverişler.
bugüne kadar 50 ye yakın alışveriş yaptığım, bir kaç kere sorun yaşamama rağmen sorunlarımın çözüldüğü mükemmel alışveriş sitesi.

özellikle ülkemizde pahalıya satılan pek çok ürün çok daha ucuz fiyatlara aliexpress üzerinden alınabilir ki ben genellikle arduino için sensörler kablolar motorlar vb. şeyler alıyorum. türkiye'deki sitelerden 300-400 tl arasına toplayabileceğim ürünleri 50 dolar civarına almıştım.

türkiye pazarına sürat kargo anlaşmasıyla birlikte çok daha hızlı bir şekilde entegre olacaklardır.
dolar 4 seviyesinde olmasına rağmen hala çok ucuz fiyata ürünler satan site. ptt kargoyu bırakmaları lazım gerçekten. herşey ptt'den kaynaklanıyor bence. akşama kadar evdeyim neymiş geldik yoktunuz yazısı var kapımda. olur mu yahu öyle şey. sonra ürünü almaya gidiyorum ürün yok, hoppala. son olarak gerçekten ürünüm yoktu ve elim boş döndüm eve.

dipnot: sevgilinize hediye siparişi veriyorsunuz kargo gelene kadar öteki sevgiliye kısmet oluyor.
dolar yükseldikçe avantajını azar azar kaybediyor olsa da hâlâ yurtiçi esnaf kalitesine göre gerçekten tercih edilesi bir pazara sahip. yüksek orana sahip satıcılar tarafından mağdur edilme ihtimaliniz ciddi anlamda düşüktür. sitede gezinirken gerekli gereksiz bir sürü şey almak istiyor insan, dikkatli olmak gerek yoksa bir maaşı rahatlıkla bırakabilirsiniz
en son geçtiğimiz yıl alışveriş yaptığım çin'in dünya piyasasına sunduğu müthiş bir nimet. vermiş olduğum sipariş adeti artan ülkemizde yurt dışından yapılan alışverişlere eklenen ekstra vergilerden sonra düşmesine sebep olmuştur. ayrıca bu sitenin en büyük nimetlerinden alışveriş yaptığın üreticiler ile birebir sohbet etme imkanı ve bu üreticilerin göndermiş olduğu hediyelerdir.
buradan ilk siparişimi geçen hafta verdim. denemek amaçlı olduğu için miyazakinin spirited away filmindeki yüzsüz karakterinin küçük bir action figure'ını sipariş ettim. bakalım ne kadar sürede gelip nasıl bir kalitede karşıma çıkacak merakla beklemekteyim. hayal kırıklığına uğramazsam bu site üzerinden daha çok sipariş veririm diye düşünüyorum. ayrıca türkiyedeki teslimat hizmetleri için aras kargoyla anlaşmışlardı bakalım gerçekten aras kargo aracılığıyla sorunsuz olarak mı gelecek göreceğiz.
gerçekten inanılmaz bir pazar payına sahip, öyle çok fazla alışveriş yapmamakla birlikte üniversite zamanında ev arkadaşımında gaz vermesiyle bir kere deri ceket siparişi vermiştik. 1 buçuk ayda gelmişti ve resimde gözüken ile gelen ürün çok farklıydı ,
  • /
  • 4

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler