aliexpress.com

çin’den çoğu şeyi ucuza alabileceğiniz bir sitedir.defalarca alışveriş yaptım hiç bir alışverişimde sıkıntı çıkmadı söylentilere göre 70 dolar üstü alışverişler gümrüğe takılıyor deniliyor ama geçen gün go pro kamera aldım 75 dolara bir sıkıntı sıkıntı çıkmadan 2 haftada elime ulaştı eğer zamanın varsa acil bi ihtiyaç olmadığı sürece her şeyi alabilirsiniz tavsiye ederim
türkiye de bulunmayan bir çok ufak tefek araba malzemeleri ve elektronik çevre birimleri siparişlerim için kullandığım, 1-2 dolarlık sipariste bile ücretsiz nakliye seçeneğinin bulunduğu, ürünlerin 4-5 haftada teslimi yapılan site. türkiye de 40 liradan aşağı satılmayan araba kilini (clay bar) 2 dolara bulabiliyorum, üstelik bazı satıcılar pakete küçük hediyeler de ekliyorlar. siparis kargo takibi için 17track öneririm.
bu site sayesinde zengin olanları duyduğum fakat bi girişimde bulunmadığım için içimde kaldı bu site. ucuza çinden getirdikleri malları burda cüzi bir karla satıp kendi ticaret sitesini açan bile duydum. bu siteden verilen siparişlerin gelmesi bir ayı geçiyormuş. burdan alıp türkiyede satmak isteyenler için müşteri memnuniyeti çok zor olsa gerek.
çinden elektronik ürün satın alabileceğiniz elektronik mağaza platformu. aliexpress de uygun fiyatlar ve satıcıların kullanıcılara olan geri dönüşleri memnuniyeti sağlamaktadır. firmalar alım yapan müşterilerine geri dönüş mukabilinde ücretsiz eşantiyon bile göndermektedir.

tanım: ucuz elektronik spor.
türkiye de fiyatı 20 birim olan bazı ürünleri 5 birime hatta 1 birime alabildiğim elektronik mağaza. ücretsiz kargo seçeneğinde kargonuzun gelmesi uzun sürebilir beklemek istemiyorsanız ücretli kargo seçeneğiyle satın aldığınız ürünler en geç 2 hafta içinde elinize geçecektir
yaklaşık 1 ayda siparişleriniz adresinizde oluyor, ben şimdiye kadar yaptığım yaklaşık 20 ürün alımında 1 kez gönderilmeme veya siparişin bana ulaşmaması sorunu ile karşılaştım ancak zaten 0.9$ olan sipariş için satıcıyla veya siteyle iletişim kurmadım bile. 11.11 kampanyaları için takip edilmelidir. ayrıca sipariş takibi için en iyi seçeneklerden biri olarak 17track öneririm.
ülkemize göre çok ucuz olan, tek sorunu ürünün elinize geç ulaşması olan elektronik ticaret sitesi.(siparişler ortalama 1 ay gibi bir sürede elinize ulaşıyor ancak siparişleriniz çin üzerinden geldiği için bu sorun kabul edilebilir.)
sürprizleri ve kendini ödüllendirmeyi sevenlerin daha sık kullanması gereken e-ticaret sitesi. ne zaman alındığı bile unutulan ürünün ansızın kapınızda belirmesi insanı ayrı bir mutlu eder.
özellikle aksesuar-yan ürünlerde inanılmaz uygun fiyatlı ve güvenilir bir seçenektir, ürün için aceleniz yoksa türkiye'deki muadillerine göre kesinlikle tercih edilmelidir.
bir zamanlar türkiyede yaygın biçimde kullanılan shopping sitesi ,millet deli gibi kargo alırdı ,satıcı firma ,alıcı olan müşteriler ,kargo şirketleri ,kısaca herkes kazanırdı yaniwin-win.ayrıca ürün yelpazesi çok genişti (erkek fantazi elbisesi bile vardı yani) ama tabi alışverişler genelde türkiyede çok pahalı olan elektronik cihazlar için yapılırdı türkiyenin 4\1 5\1 fiyatında.şu sıralar ise dolar'ın allahu ekber dağları'na çıkması sonucu piyasa bitmiştir
doların 4 lira seviyesine ramak kalan şu günlerde bu piyasada nasibini almış durumda. yine ucuz ama alamıyoruz. niye? dolar pahalı. keşke sabit bir kur belirleselerde alışverişler bu sabit kur üzerinden yapılsa.
  • /
  • 4

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler