alfa romeo

fiat grubuna ait köklü italyan otomobil markası. ülkemizde her kesimin bok atmasıyla bilinir. en çok söylenen şey de bu arabaların ikinci elinin olmadığı, ustasının olmadığı, servisten çıkmayacağı, yedek parçasının olmadığıdır. ikinci el mevzusu hariç hepsi yalandır ancak ikinci eldeki bu durumun sebebi de her kesimin istisnasız bok atmasıdır bu araca.

alfa romeo, park ettikten sonra dönüp bir daha baktığınız, trafikte neredeyse herkesin gözünü alamadığı ve ferrari'nin kurucusu enzo ferrari'nin zamanında araçlarının test sürücülüğü yaptığı köklü bir markadır.
bu markanın tek alınabilecek modeli gulia ve 4c dir. gerisi vasat italyanların bir tık üstüdür.
 resim
ikinci eli yok muhabbeti tamamen bir self-fulfilling prophecy'dir. insanlar söyleye söyleye doğru yapmıştır bunu, herkes etrafındakilere "almayın oğlum" derse, ikinci el piyasası sönüyor haliyle.

gerçek şu ki bir fiat markası bu da. fiat yetkili servislerinde bakımı yapılıyor, yeri geldiğinde fiat yedek parçalarıyla tamir ediliyor. böyle bir arabanın ikinci elde değerinin düşmesinin mantıklı bir sebebi yok. ha, bu durumu fırsata çevirip temiz bir giulietta, hatta 156 alanlar da yok değil.
alfa romeo giulia modeli tanıtıldıktan sonra, mercedes benz firmasi tarafından "sonunda geri döndünüz, hoş geldiniz." diyerek tebrik edilen marka.

bilindigi gibi premium bir marka olan mercedes benz, en buyuk rakibi olan bmw’ye karsi agresif reklam kampanyalari yapmaktadir. kendi segmentinde rakibi olmasa da koklu bir tarihi olan alfa romeo’yu tebrik etmesi, otomotiv dunyasinda pek rastlanilmayacak inceliktedir.

umuyoruz ki bu tebrik alfa romeo’ya iyi sans getirir. alrfa romeo’nun tekrardan premium olacagi gunler yakin.
en son 1985 senesinde formula 1'de boy gösteren alfa romeo 2018 sezonu ile f1'e geri dönüyor. sauber ile ortaklık anlaşması yapan alfa romeo 33 yıl sonra f1 pistlerine geri dönmüş olacak. takım adının alfa romeo sauber f1 team olacağı açıklandı.
147 modelinin tasarımına hastası olduğum otomobil firması. ancak duyduğum kadarıyla yüksek bir yakıt tüketimine ve burada da değinildiği üzere ikinci el piyasasının zayıf olması, servis sorunu gibi sorunlara sahipmiş. kısa zaman sonra bir araç almayı düşünüyorum ve bu yüzden ciddi araştırma içerisindeyim. 147 de almayı düşündüğüm araçlar listesinin ilk 3 ündeydi. ancak ne kadar yanlış deseler de bunları çok kişiden duymak beni bu araçtan uzaklaştırdı.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler