alfa romeo 156

çıktığı yıla göre emsallerinin üzerinde olan spor araba modeli. fiyat ve performansa göre verdiğiniz parayı sonuna kadar hakeden araba. ayrıca türkiye'de parçası pahalı piyasası yok gibi söylentilere kulak asmayın. bostancı'da bir sürü alfa romeo servisi var ve uygun fiyata arabanızı tamir ettirebiliyorsunuz.
sunroof, konfor ve motor gücü ile 1998-2000 model alabileceğiniz en iyi arabalardan. ayrıca gaz taktırırsanız daha ucuza yol yapabilirsiniz. alt takımları biraz sorun çıkarsa da motoru tıkır tıkır işler.
halefi alfa romeo 159 olan, piyasada temzini ve lpg taktırılmamışını bulmanın neredeyse imkansız olduğu, dönemi için inanılmaz bir tasarıma sahip olan araç. özellikle t spark olan modelleri muazzamdır.

gerçi her alfa romeo'nun tasarımı müthiştir o da ayrı bir fact.
bugün bile hala çok şık bir araç. bu tarz araçların olabildiğince küçük boyutlu olması gerektiğini düşündüğüm için ayrıca hoşuma gidiyor. keşke tekrar üretilse.
1998 yılının en iyi arabası ödülü alan, mk1 kasa 1998-2003 arası üretilenlerin scudetto'suna hayran olduğum arabadır. şu an sahibinden piyasasında 25-30k tl'ye temizini zor da olsa bulabilirsiniz. ülkemize 1.6, 2.0, 2.5 ve 3.2 litre motor versiyonları gelmiştir. 3.2 litre gta olarak geçer ve yanılmıyorsam toplam 1 veya 2 adet satılmıştır. station wagon modelleri de oldukça şıktır bu modelin.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler