alfa network

oldukça kullanışlı ve işlevsel, 802.11b/g/n standartlarında wifi usb adaptörleri üreten firma. söz konusu firmanın ürettiği adaptörlerin hemen hepsi kali linux ve diğer linux sürümleri ile plug and play şeklinde sıkıntısız olarak çalışır. ürünlerle beraber gelen antenler (5db/7db) sayesinde ise çekim gücü ve bağlanma açısından sıkıntı yaşamazsınız.

gelelim neden tercih edilmesi gerektiğine, yani diğerlerinden neden üstün olduğuna. özellikle pentesting ile uğraşıyor ve kali linux kullanıyorsanız wps cracking, handshake yakalama, packet injection, ağa sızma, ağı dinleme gibi işleri yapıp, kimi programları kullanırken belirli chipsetlere sahip wifi usb adaptörleri gerekir. bu noktada söz konusu işler için tercih edilen chipsetler; atheros ar9271, ralink rt3070 ve realtek rtl8187l'dir. alfa network ise ürettiği wifi usb adaptörlerin tamamına yakınında bu üç chipseti kullanır. önerebileceğim modeller ise şunlardır:

awus036h (rtl8187l)
awus036nh (rt3070)
awus036nha (ar9271)

türkiye distribütörü adana'da olup www.wirelesssistem.net üzerinden online sipariş verilebilir. söz konusu site fiyat olarak makuldur, siparişten sonra 2 gün içerisinde de teslimat yapar. aceleniz yoksa aliexpress üzerinden de söz konusu ürünleri biraz daha uygun fiyatlarla sipariş verebilirsiniz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler