alexa.com

siz bir url giriyosunuz, o da size o url hakkındaki -ortalama ziyaretçi sayısı, iletişim adresi ve o site hakkında yazılmış görüşler gibi- bilgileri sunuyor. insanda, o siteye girip birinci gözden siteyi incelemek varken neden duyduğumla ilgileneyim duygusu uyandırabilecek bir site
sitelerin kullanıcı trafiğini inceleyen ve uluslararası olarak kabul gören bir de reyting sistemi sunar. buna göre şu anda alexa reytingi 1 olan web sitesi google.com'dur. bir siteniz varsa ve rakipleri kolayca göreyim derseniz basit eklentiler ile doğrudan google araması yaparak o sitelerin alexa skorunu görebilirsiniz.
birnevi internetin reyting sistemidir.kendince en çok ziyarat edilen, en çok trafiği olan siteleri belirler ve bunları bir sıralamaya sokar.ayrıca ekstra bilgiler de bulabilirsiniz.(site hakkında görüşler v.b.)
verileri tam doğru olmamakla beraber,internet rating sitelerinin en bilineni.
sunduğu verilerin google tarafından sıralama ölçeği olarak kullanıldığını düşünen varsa bu fikrinden derhal vazgeçmeli. çünkü alexa sıralamaları manipüle edilmeye açık olduğu için google dikkate almamaktadır. bugün parasını verirseniz sırf bu işi yapan firmalar sayesinde türkiyede ilk 20 bine dünyada ilk 100 bine girebilirsiniz. bu ne işe yarar? rakipleriniz sizi görür ve belki korkarlar. daha fazlası yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler