alcatel one touch pixi3

android 5.0 işletim sistemi, 1gb ram, mediatek mt8127 1,3 ghz frekansta çalışan ile birlikte gelen alcatel ' in yeni tableti. ayrıca cihazın 8 gb default kapasitesi var ancak bunu micro sd ile 64.gb a kadar yükseltmeniz mümkün.
tabi üzerindeki işletim sistemi eski olduğundan yapacağınız ilk şey cihazınızın yazılımını güncellemek olmalı.
ekran olarak 10" hd çözünürlükte lcd ekran seçilmiş. ekran - gövde oranı ise %74.

tabletin en büyük artılarından birisi beraberinde gelen kılıfın koruma görevini çok iyi yapması ve bunun yanında kılıf üzerinde klavye de mevcut. istediğiniz zaman klavyeyi kıvırarak bilgisayar gibi kullanabiliyorsunuz. bir diğer artısı ise batarya ömrü konusunda. düşük güç tüketimi sayesinde şarj bitmesi sorunuyla çok karşılaşmayacaksınız.
 resim


eksilerine gelince ise ön ve arka kamerasına sahip olsa da kaliteleri malesef ki düşük. arka kamera 2 ön kamera ise 0.3 megapixel. dahili ram daha önce de söylediğim gibi 1gb. o yüzden çok da beklentinizi yüksek tutmayın. son olarak 8 gb disk kapasitesine sahip olduğunu söylesem de size kutuyu açtıkta sonra kalan kapasite 3 gb civarı. yani microsd ye ciddi ihtiyacınız olacak.

piyasada siyah ve beyaz olarak iki seçeneği bulunan pixi 3 tasarımı ve klavye+batarya ömrü ile artı sağlasa da tabletinden daha fazlasını bekleyecek olanlara hitap etmiyor malesef.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler