airpods

kablosuz apple kulaklığı kulağınızda takılıyken dokunarak siriyi aktive edebiliyorsunuz yada çalan şarkıyı değiştirebiliyorsunuz. ses kalitesi gayet iyi bir kulaklık. tek şarjla 5 saatlik dinleme süresi sağlıyor ayrıca ses süzme özelliği mikrofonla konuşurken dış ortamlarda gayet işlevsel.

fakat 899 tl olan fiyatından ötürü bana göre fuzuli gidin beats solo3 wireless kulak üstü kulaklık alın o kadar müzik kalitesine önem veriyorsanız diğer özellikleri de bence olmasa da olur özellikler.
apple'ın çıkardığı kulaklıklardan kablosuz olanı.en beğendiğim özelliği bununla siriye kontrol edebilmektir.ancak buna rağmen fiyatının hakkını vermez.899 tl ye kulaklık alacağım ve ses kalitesi ahım şahım bir şey olmayacak.ülkemizde çok fazla satacağını pek sanmıyorum ancak insanı cezbediyor.
uzun süredir kullandığım apple’ın tamamen kablosuz kulak içi kulaklığı. tamamen kablosuz kelimesinin altını çizmek istiyorum çünkü diğer kablosuz kulak içi kulaklıkların aksine ikisinin arasındaki o sinir bozucu kablo yok. evet, fiyatı 700 tl ama benzer diğer ürünlere baktığımızda çoğu aynı fiyat bandında hatta bir çoğu daha pahalı.

artıları:
+ pil ömrü uzun: 5 saat aralıksız müzik dinleme imkanı sunuyor, kutusunda 15 dakika durması 3 saatlik dinleme ömrü kazandırıyor. kutusu ile beraber 24 saat aralsıksız kullanabilirsiniz.
+ tamamen kablosuz: bunu bu kadar vurguluyorum çünkü alıştığınız zaman bırakamıyorsunuz.
+ kulağınızda olup olmadığını biliyor: iki kulaklık kulağınızdayken birisini çıkarınca müziği/videoyu otomatik durduruyor. eğer birisini takıp oynatırsanız sesi mono’ya alıyor. (tüm bu özellikler isteğinize bağlı açılıp kapatılabiliyor)

eksileri:
- pahalı: günümüzde insanların bir kulaklığa 700 tl vermesi çok zor.
- pil ömrü var: evet, yukarıda uzun dayanıyor dedim ama bu şarj etmeniz gereken bir şey olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
- ses kalitesi: bu fiyata kulaklarınızı zirveye taşıyacak kulaklıklar alabilirsiniz ancak o kulaklığın taşıması, gündelik kullanımı, rahatlığı (kablolu çünkü) bu kadar iyi olmayacaktır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler