airbnb.com

online ortamda günlük ev kiralayabileceğiniz akıllı telefon uygulaması. sizin benim gibi sıradan ev sahipleri bu siteye ilan veriyor beğendiğiniz ev olursa kiralıyorsunuz. ev sahipleri tarafından evin fotoğraflarının paylaşılması ve diğer kullanıcıların puan vermesi doğru seçim yapabilmeniz açısından siteyi oldukça avantajlı kılıyor
sizin ev sahiplerine puan vermeniz gibi ev sahipleri de size puan verebiliyor. bu şekilde karşılıklı güvene dayanabiliyor kiralamalar. sadece ev değil otellerin pansiyonların da ilanları bulunabiliyor.
sıkıntılı yanlarından bir tanesi ev sahibi sizi beğenmeyip rezervasyonunuzu son dakikada iptal edebiliyor, siz de yaptığınız planla ortada kalıyorsunuz. airbnb'deki gibi daire/villa kiralamak için booking.com'u da kullanabilirsiniz fakat airbnb'nin daha samimi bir platform olduğunu düşünüyorum. host ve konuk daha kolay iletişim kurabiliyor, daha rahat anlaşıyor.
ara ara basında çıkan ev sahibi ve konuk 3. sayfa haberleri dışında iletişimini ve sunduğu hizmeti beğendiğim konaklama servisi sunan platform. klasik otel odalarından sıkılıp gittiğiniz yerde daha yerel deneyimler yaşamak istiyorsanız güzel seçenek. beni rahatsız eden iki küçük nokta; ev seçerken listelemede gördüğüm fiyatın son adıma geldiğinde servis ücreti, temizlik ücret, depozito gibi değişken tutarlarla çok çok değişebilmesi ve ev sahibinden onay beklemek. yalnız seyahat etmeyi ve çok detaylı planlar yapmamayı seven biri olarak tren garında ev sahibinden onay beklemek yerine anında rezervasyon yapabileceğim alternatiflere yöneliyorum ki artık başka rezervasyon platformları da ev tipi konaklama sunumuyor. elbette amaç hem ev sahibini hem de konuğu korumak ama kullanıcı olarak deneyimimi bir tık pürüzlendiriyor. ek ücretler konusunda da almasınlar demiyorum ama daha standart ücretler uygulanabilir ki ben de konuk olarak en sonunda aşağı yukarı ne kadar ödeyeceğimi önceden kestirebileyim.
evinizde odanızı kiralayabileceğiniz aynı zamanda başka ülke ve şehirlerde sizin de kalacak yer kiralayabileceğiniz web sitesi. oda kiralamadan önce merkeze uzaklık yakınlık , fiyat ve en önemlisi ev sahibi yorumlarına bakın ki sorunlu birileriyle sıkıntı yaşamayın. air bnb bana göre fazla komisyon alıyor ve pahalı genellikle yine de otellere kıyasla iyi bir alternatif olabilir.
avrupa icin uzun sureli konaklamalarda avantaji ortaya cikan online olusum. aksi takdirde yukarida da belirtildigi gibi komisyon, temizlik ucreti ve benzeri ekstralarla son anda astronomik fiyatlarla karsilasabiliyorsunuz. gecen sene mesaj kismina telefo numarasi ve mail adresi gondermeyi engelleyen algoritmalar eklemisler, ev / oda sahibi ve musteri baska bir platformdan iletisime gecip de potansiyel kazanclarini azaltmasin diye. ben yine de sicakkanli gordugum kullanicilara indirim soruyorum, birkac kere ufak miktarlarda fiyatin azaltildigina sahit oldum. denemekte fayda var.
uber in ev versiyonu olsa da çok sağlıklı fiyatlar sunduklarını düşünmüyorum.dolar kuru yüzünden olabilir ama pek mantıklı olduğunu düşünmüyorum.kullanan arkadalaşlarım gayet memnun kaldılar sıkıntı olmadan tatillerini gerçekleştirdiler.darısı başıma diyelim.
eğer yurtdışında konaklamak için otel düşünüyorsanız bence öncelikle airbnb'yi bir kez de olsa denemenizde fayda var. eğer doğru seçimler yaparsanız çoğunlukla çok güzel bir lokasyonda otel konforundan daha fazlasını sunan evlerde konaklama imkanınız var. ayrıca bünyesinde çok iyi hostlar barındırmakta bu gibi kişiler tatilinizi daha güzel hale getirmektedirler.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler