agar.io

küçük bir hücre olarak hayata başladığınız çevrenizdeki diğer hücreleri yemeye çalışarak ya da bölünmeye zorlayarak strateji geliştirdiğiniz online oyundur. her hangi bir kayıt olma gerektirmez. zaman geçirmek için başlayıp saatlerce başından kalkamadığım oldu. şu anda yerini slither.io ya bırakmıştır.
ilk çıktığında çılgınlar gibi oynanan .io oyunlarının atası zamanında bu tarz bi oyun fikrini benimde düşündüğüm güzel bir tarayıcı oyunu. eğer öldüğünde sıfırdan başlama olayı olmasaydı klanlar yada loncalar kurularak efsane oyunlar atılabilirdi. gerçekten bu oyunun fikri güzel. amaa çoluk çocuğun dolu olması ne yazık ki fikri mahvediyor.
ilk çıktığı zamanlardan beri oyunu oynayan biri olarak şunları söylemek istiyorum

oyunun eski kalitesinden eser kalmadı, bireysel oyunda bile herkes iş birliği içerisinde oyunda millet birbirinin ayağını kaydırmaya çalışıyor diyebilirim ayrıca hileli oynayanlarda var sanırım çekirdek yutma nasıl oluyor anlamış değilim ama arkadaşlarınızla party modunda oynarsanız çok zevkli olabiliyor

oyundanki can sıkıcı diğer bir şey ise saçma sapan bölücü, ayrımcı, faşizan nicklerin kullanılması bu insanlar nereden türedi bu oyuna bilmiyorum ama sayıları da oldukça fazla
yeni duyulmaya başladığı sıralarda oynaması keyif vericiydi hele ki 5-6 arkadaş girip takıldığımız zamanları hala özlerim fakat uzun süredir oyun içerisinde daha farklı bir mücadele var. sanki birileri agar.io üzerinden bir şeyler ispat edebilecek yahut bizleri sindirebilecekmişcesine hareket ediyorlar. çabaları gerçekten hayret verici olmakla beraber gülünç. birbirlerini kolluyorlar, diğer oyunları değişik hamlelerle kıstırıyorlar, gerçekten seviye yerlerde. hoş, vatanımızın birlik ve bütünlüğünden memnun olan kardeşlerimiz tepelerine çöküyor ancak anlamadığım şey, bre gafiller insanların kafa dağıtmak, eğlenmek, güzel zaman geçirmek için girdiği bir oyun platformu orası, neye çabalıyorsun, neyin kafasındasın, sloganlar atmak ne bileyim paçavra renginde pp ler tag ler falan hayırdır !?
küçük bir daire olarak etrafınızdakiyemlerle dairenizi büyüttüğünüz daha sonra büyüdükçe oyundaki diğer oyuncuları yiyerek daha çok büyüdüğünüz bir oyun çeşidi w tuşu ile arkadaşınıza kendinizden bir parça göndererek onunda gelişimine faydada bulunduğunuz bir oyun kötü yanı ise biri sizi yediğinde oyuna 0 dan başlamanız
"w atan sağolsun" nick'ini dünyaya armağan eden oyun. dünya kültür mirasına yaptığı şu katkıyla bile başımızın tacı olmalıdır.

şaka bir yana bu tarz viral başarı yakalayan casual online oyunları çok uzun süredir duyuyoruz, malum. onlar da dahil olmak üzere hiçbir oyunda türk oyuncuların bu kadar siyasi örgütlenmeye girdiğini görmedim. bir ara ata sporumuz haline gelen counter-strike'ta bile böyle ortam yok ki onun doğasına da uygun. agario zaten makara yapmalık bir oyun, onu da geçiyorum ilk çıktığında bile böyleydi, siyasi spektrumun her ucundan ideolojiyi ve fraksiyonu logolarla, sloganlarla görebilirsiniz oyunda.
yurt öğrencileri bilir belki, kyk internetleri dünyanın en kötü internetidir. o kötü internette oynayabileceğiniz dünyanın en zevkli mini oyunuda sanırım agar.io'dur. oyun o kadar tatlı ve basit işliyor ki. bi nevi snake oyunu gibi yiye yiye büyüyorsunuz.
anılarım canladın açıkcası. hemen şimdi oynamaya gidiyorum.
youtuberların sürekli oynamasıyla ünlenmiş hücre oyunu amacımız daha küçük hücreleri yiyerek büyümeye çalışmak.
çok basit ama kesinlik bir takım oyunu haline geldiğinden dolayı büyüyebilmek için takıma ihtiyacınız var.

bu şekilde daha rahat büyüyerek oyunda belki de en büyük siz olabilirsiniz.eski popülaritesini kaybettiği doğrudur ama hala oynayanlar mevcuttur.

eğlenceli bir oyundur zaman geçirmek için oynanır fakat o kadar uğraştığınız emeğin bir anda heba olduğunu görünce şak diye bilgisayar ekranını kapatmanız mümkün

bunu oynayanlar şunu da oynadı.
siliterio
bakınız : (bkz:#11034)
cooook basit bir mantikla oynanan bu oyun o kadar zevkli bir hale geliyor ki sinavlari isi gucu birakip sabaha kadar oynayabiliyorsunuz. kucucuk hizli bir daire olarak baslayip beslene beslene butun haritayi kaplayabilecek buyukluklere ulasmaniz mumkun. sagdaki listede adiniz cikinca ulubatli hasan misali gururlanmaniza sebep olabiliyor. arkadaslarinizla oynamak ise cok daha keyifli ve farkli stratejiler uretebilirsiniz. takim oyunu ve iyi feed sayesinde listenin basina cikmaniz bir kac saatinizi alacaktir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler