adobe photoshop

yıllardır adobe firmasının amiral gemisi olan piksel tabanlı fotoğraf düzenleme ve görsel tasarım programıdır. ilk çıktığı günden bugüne, kendi piyasasının lideri ve belirleyicisidir. bir fotoğrafçının ufak rötüşlama işlerinden tutun; web sitesi, dergi-kitap tasarımları için bile kullanılabilir. işim gereği birçok versiyonunu kullandım, benim için bu programı özetleyen cümle şudur; photoshop bir aracıdır, bir görsel çalışmada kullanabilecek herşeyi önünüze koyar ve gerisini sadece sizin hayal dünyanız belirler.
herhangi bir fotoğrafı istediğiniz şekle bürümeye yarayan program.yukarıdaki videoda görülebileceği gibi sınırları yoktur.

ben bunun cc2017 versiyonunu kullanıyorum. son derece başarılı olduğunu söyleyebilirim. ancak şikayetlerin en büyük sebebi kasması. bilgisayarı aşırı derecede zorluyor. bu zorlama da genel olarak sistemin yetersizliğinden kaynaklanıyor. kısacası rahat kullanım için sağlam bir sisteme sahip olmak lazım.
adobe'un bir baska harika temel tasi.
grafik tasarimcilarin, fotografcilarin, video ve fotograf gibi gorsel islerle ugrasan tum kisilerin ogrenmek icin can attigi ve bilenlerin is bulmasinda kolaylik saglayan bir program.

akliniza gelecek hemen hemen herseyi bu program sayesinde yapabilirsiniz.
basta instagram olmak uzere ve diger sosyal medya hesaplarinda gordugunuz yuksek takipci sayilarina sahip hesaplarin fotograflarindaki mukemmellik bu program sayesinde mumkun oluyor. ortalama bir telefonla cektiginiz bir fotograf bile bu program ile harika isiga ve gorsellige sahip olabiliyor.

genel olarak grafik tasarimcilarin apple imac kullanmalarinin sebebi de bu programdir acikcasi. goruntu kalitesi yuksek ve islemcisi bu programa gayet uygun geldiginden tabii ki.

adobe genel olarak windows'a uygun urunler cikarsa da bu programi windows kullanicilari tarafindan elestiriliyor.
ama ben bunu cok ortalama bir bilgisayar kullandiklarindan dolayi oldugunu dusunuyorum.
cunku benim kullandigim bilgisayar da ust duzey olmamasina ragmen cok akici bir sekilde programi kullanabiliyordum.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler