adobe acrobat reader

adobe firmasının ürettiği pdf görüntüleyici ve okuyucu yazılım. dünyada en çok kullanılan yazılımlardan birisidir. bazı tarayıcılar acrobat reader içerisinde gömülü olarak gelirler.

(bkz:google chrome)
her yerde karşımıza çıkan,çok fazla kullanılan pdf görüntüleme yazılımıdır.çok sayıda farklı yazılım ile pdf dosyalarını okumak ve denetlemek mümkündür.93 senesinden beri hala geliştirilmektedir.
pdf denince akla gelen tek uygulama. winrar gibi, herkes sadece pdf okumak için kullansa da birçok özelliği vardır aslında. pdf uyumlu olduğu takdirde, örneğin bir form dosyasında, boşlukları doldurmanıza olanak sağlar mesela. imza atabilirsiniz veya. bulut hizmetleri de sunar. ekran görüntüsü de alır. dosyayı sesli de okur. baya marifetlidir yani aslında.

mobil versiyonları da vardır, çoğu telefonda önceden yüklü gelir.
adobe firmasının geliştirdiği pdf okuyucu.eskiden pdf okuma v.b. işlerini tarayıcılar üzerinden yapamıyorduk o sıralar adobe inanılmaz ünlüydü.neredeyse her bilgisayarda kuruluydu.ancak son zamanlarda bu işi ekstra bir program yüklemeden halletmek mümkün olduğu için popülerliğini az da olsa yitirdi.

ek olarak birçok özelliği bulunmaktadır.aynı zamanda mobil desteği de vardır.
başka bir pdf okuyucu var mıdır bilmiyorum ama adobe acrobat reader pdf okumak ve pdf dosyaları koruma altına almak için muazzam bir arayüze ve kullanışa sahip. hem şifreyle kopyalamaya ve çalınmaya karşı dosyalarınızı koruma altına alabildiğiniz gibi isterseniz paylaşıma açık şekilde de saklayabiliyorsunuz. sayfalar arası geçişler, pdf üzerinden sunum yapmak ve uzun sayfaları notları başlık, ara başlık vb. kategoriye ayırarak index oluşturmanıza da yardımcı oluyor. bu yüzden bilgisayar üzerinden kitap ve doküman okumak ya da hali hazırdaki word dosyalarınızı adobe üzerinde indexli ve kullanışlı pdf dosyaları haline getirmek oldukça kolay.
ayrıca pdf'den diğer dosya formatlarına da kolaylıkla dönüştürebilirsiniz.
bilgisayarın vazgeçilmez pdf okuma programı.
çok bir özelliği olmasa da tam sürüm kullanıldığı zaman ekstra birkaç özellikle pdf üzerinde tam bir hakimiyet sağlıyor. convert, değiştirme, üzerinde oynamalar yapmaya yarayan bu program pdflerimizi şifreleyerek güvenli bir şekilde depolamamızı da sağlıyor.
en son (bkz:nicola tesla) nın hayatını okumak için kullandığım (bkz:pdf) okuyucusudur, güzel yönleri ver ; temasını siyah yapıp gece okurken göz agrisini engelle yebiliyor ve kaldiginiz yerleri kaydedebiliyorsunuz.
gelmiş geçmiş en iyi pdf okuyucusudur kendileri. hem pc hem de mobil versiyonunu kullanmaktayım hızlı olmasının yanı sıra highlight night mode reader mode gibi özellikleri kullanmaya değerdir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler