7-zip

açık kaynak kodlu bir sıkıştırma yazılımı. windows, linux her ortamda çalışır ve boyutu oldukça küçük olmasına rağmen işlevi büyüktür. devasa sıkıştırılmış dosyalarda diğer rakipleri çatlarken 7-zip işini yapar.

http://www.7-zip.org/
her açıdan winrar'ı döven program. çok küçük, çok hızlı ve işini çok iyi yapan bir program. dosya sıkıştırmayı .zip-.rar kısır döngüsünden çıkarmıştır müthiş algoritmalarıyla. rakipleri de ona ayak uydurmuştur, öyle bir faydası da vardır kullanmayana bile.

ayrıca winrar'ın aksine tamamen ve gerçekten bedavadır. evet winrar paralı.
ücretsiz bir dosya sıkıştırma yazılımıdır.kanımca winzipten daha iyi sıkıştırma becerisine sahip programdır.temel olarak 7z arşiv biçiminde çalışsa da, diğer arşiv biçimlerini de okuyabilme yetisine sahiptir.boyut farketmeksizin dosyaları çatır çatır sıkıştırır
dosya sıkıştırma ve sıkıştırılmış dosyayı açma uygulamasıdır.adı "zip" ten gelse de diğer birçok farklı uzantıyı destekleyip dosyaları açabilmektedir.en güzel özelliklerinden biri açık kaynaklı olmasıdır.açık kaynaklı olduğu için aynı zamanda bedavadır.yani tam olarak kullanıcı dostudur.

ayrıca mobil için de uygulamaları mevcuttur.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler